چگونه از چین خرید کنیم؟

خرید از چین

بدون شک خرید از کشور چین به دلیل تنوع بالا تولیدکنندگان و قیمت پایین یکی از مهم ترین و بهترین مراکز خرید می‌باشد. اما خرید از چین خود دارای نکاتی است. در صورتی که از این اطلاعات به درستی استفاده نکنید ممکن از سرمایه زیادی را از دست بدهید. با صرافی احمدیانی همراه باشید تا این نکات را با هم بررسی کنیم.

مراحل خرید از چین

 1. پیدا کردن کالای مناسب
 2. ارتباط با فروشنده یا تولید کننده یا دلال کالا
 3. اطمینان حاصل کردن از ارسال کالا بعد از پرداخت
 4. پرداخت و حواله یوان محصول از صرفی های خمعتبر  ماند صرافی احمدیانی
 5. معرفی شرکت حمل نقل به فروشنده جهت تحویل کالا ها
 6. حمل تا مرز ایران
 7. حمل از مرز ایران به مقصد داخلی ایران

  کارگران چینی

1.پیدا کردن کالای چینی از داخل چین

این روزها همه با یک سرچ ساده کالای مورد نیاز خود به انگلیسی یا گوگل ترنسلیت آن به زبان چینی ساده می توانند کالای خود را در اینترنت بیابند. سایت هایی مانند علی بابا، made in china و دیگر سایت ها و شبکه های اجتماعی کالای خود را می توانید به آسانی پیدا نمایید.

برای مثال بسیاری از کارخانه ها، تولید کنندگان و خرده فروشی ها کالا های خود را در اپلیکیشن علی بابا قرار می‌دهند و شما می‌توانید به راحتی کالای مورد نیاز خودرا به راحتی در هر قیمت و کیفیتی که مد نظر شماست پیدا کنید.

2.ارتباط با فروشنده جهت انتخاب مشخصات محصول

چت علی بابا

برای صحبت با فروشنده، دلال یا هر شخص دیگری می‌توانید با ثبت نام در وبسایت علی بابا از سیستم چت علی بابا استفاده کنید.

بعد از صحبت با فروشنده چینی و انتخاب تعداد، کیفیت و دیگر مشخصات محصول خود، فروشنده اقدام به ارسال فاکتور یا همان Pi می‌کند. پس از این مرحله شما باید نماینده‌ی خود در کشور چین مانند شرکت حمل و نقل مورد نظر خود را به فروشنده معرفی کنید.

وی چت یا واتساپ

اگر در سایت های دیگر غیر از علی بابا و یا حتی خود علی بابا در صفحه چت با فروشنده صحبت کنید از شما می‌خواهند که جهت تسریع روند خرید از طریق اپلیکیشن وی چت با فروشنده ارتباط برقرار کنید. اکثر اپلیکیشن های پیام رسان مانند واتس آپ در کشور چین فیلتر هست لذا بهتر است برای این مورد وی چت را جهت ارتباط با چینی ها انتخاب کنید.

 

3.اطمینان از مورد اطمینان بودن فروشنده

بعد از صحبت های طولانی با فروشنده و مشخصات کالا بهتر است سابقه فروشنده را در سایت های مختلف چک کنید. همچنین اگر خرید شما بالای یک میلیارد تومان است و یا هر مبلغ دیگری که برایتان ریسک بالایی حساب می شود، بهتر است از یک واسط و شرکت ایرانی بخواهید برای شما خرید کند. بسیاری از شرکت های واسطه حمل و نقل بیشتر کار ها را با برداشتی درصدی برای شما انجام می‌دهند.در نظر داشته باشید چنانچه در نظر دارید خرید از چین داشته باشید صرافی احمدینی می‌تواند به شما افراد متخصصی را معرفی نماید.

برخی از فروشندگان برای جلب عتماد شما از دفاتر کار و محصولات مورد نظر شما ممکن است ویدیویی تهیه کنند. در نظر داشته باشید که این ویدیو ها به تنهایی دلیلی کافی برای اعتماد شما نیست نمی‌باشد. به همین دلیل توصیه میکنیم اگر برای بار اول خرید با قیمت بالا می‌خواهید انجام دهید از طریق واسطه های ایرانی و یا چینی خرید خود را انجام دهید.

خرید عمده از چین

4.پرداخت یوان به فروشنده چینی

خرید از چین معولا با پرداخت یوان امکان پذیر است.بستگی به فروشنده ممکن است چند روش پرداخت برای پرداخت فاکتور یا خرید شما برای شما ارسال گردد.

معمول ترین و بهترین روش های پرداخت به چین به صورت زیر است:

 1. حواله یوان بانکی از ایران به چین
 2. حساب شخصی چینی
 3. حساب شرکتی چینی
 4. حواله یوان علی پی
 5. حواله یوان وی چت
 6. حواله دلاری

کم کارمزدترین، سریع ترین و ارزان ترین یوان چین روش اول یا همان حواله یوان بانکی می باشد. البته اگر به صورت شرکتی باشد هزینه بیشتری در بر دارد. برای حوواله یوان از صرافی معتبر استفاده کنید تا خرید شما به بهترین کیفیت انجام شود.

انواع یوان بانکی چین از نظر کیفیت
 1. یوان فول ضمانت – ضمانت ابدی ⭐⭐⭐
 2. یوان تریدینگ – معمول ترین ⭐⭐
 3. یوان شش ماه تضیمن
 4. یوان سه ماه تضمین
 5. یوان یک ماه تضمین
 6. یوان یک هفته تضمین!!!!
 7. یوان بدون تضمین

یوان های ردیف اول و دوم به همراه یوان علی پی و وی چت یوان سفید محسوب میشوند. غیر ازین موارد یوان سفید نیستن و ریسک بالایی دارند. البته اختلاف قیمت این یوان ها نیز برخی مواقع خریدار رو وسوسه می کند تا یوان غیر سفید خریداری کند.

مثلا اختلاف نرخ یوان فول ضمانت که نرخ امروز تقریبا 8000 تومان می باشد با نرخ یوان سه ماه که 7890 می باشد اختلاف قابل توجهی است. اما ارزان بودن آن دلیل کیفیت پایین آن نیز است.

یوان غیر تضمین معمولا منبع آن مشخص نیست و هر دو حساب مبدا و مقصد را بلوکه می کند. در بعضی شرایط فقط مبلغ واریزی بلوکه می شود.بهتر است یوانی غیر از یوان های فول ضمانت، یوان تریدینگ و یوان علی پی و وی چت برای فروشنده واریز نکنید.

صرافای ها بابت یوان های بلوکه شده پاسخ گو هستند و بهتر است قبل از بستن مبلغ و نرخ حتما از نوع یوان و مدت زمان ضمانت و هر شرایط خاص دیگری که در صورت بلوکه شدن خواهد داشت از صرافی خود سوال کنید.

یک مورد که حتما باید در مورد آن صحبت شود یوان علی پی است. معمولا صرافی ها مبالغ کم را به صورت بانکی حواله نمی کنند که دلیل اصلی آن هم سود کم و شلوغ شدن صرافی چینی هست که برای ما قابل درک است. لذا اکثر مبالغ ریز و پیش پرداخت ها و همچنین مبالغ بالا هم با علی پی می شود پرداخت کرد. یوان علی پی یوانی تضمینی است که ریسک بسیار پایین دارد و به عنوان یکی از یوان های سفید شناخته می شود.

5.معرفی شرکت حمل و نقل به فروشنده چینی و برعکس جهت تحویل کالا

بعد از پرداخت فاکتور فروشنده می بایست اقدام به تحویل کالا نمایید. اینجا چند احتمال با توجه به خرید شما وجود دارد که حتما بایستی قبل از پرداخت فاکتور از فروشنده خود واضح درخواست توضیحات نمایید. در ظر داشته باشید با فروشنده یا دلال و یا کارخانه یا کارگاه یا هر شخص دیگری که با آن در ارتباط هستید حتما قبل از پرداخت، زمان تحویل کالا رابه درستی بررسی نمایید

جهت هماهنگی و تحویل بار آدرس و شماره تلفن های شرکت حمل و نقل رو به فروشنده و برعکس آدرس و مشخصات و شماره تلفن های فروشنده رو به شرکت حمل نقل می‌دهید

6.حمل تا مرز ایران

روش حمل و نقل به ایران برای اکثر کالا ها مشابه هستند. اکثر کالا ها به صورت دریایی و برخی از کالا نیز به صورت هوایی به ایران وارد می‌شوند. من تجربه ای از ارسال کالا به صورت زمینی از چین به ایران نداشتم اگر شما داشتید حتما داخل نظرات بنویسید با جزیئات ممنون میشم که کاربرای خواننده این مقاله هم اطلاع داشته باشن.حتما با شرکت حمل و نقل خود نحوه ی ارسال رو قبل از ارسال به ایران را مشخص نمایید، زیرا اختلاف قیمت روش ارسال هوایی و دریایی  زیاد است.

مقصد بار های هوایی میتواند دبی، سلیماینه ، اربیل عراق و یا ایران باشه که هر کدوم هزینه ها گمرک متفاوتی دارد. مقصد بارهای دریایی هم اکثرا دبی خواهند بود و از دبی با لنج به ایران می‌آید.

پیشنهاد برای نحوه ی حمل کالا از چین به ایران:

 • هوایی – تحویل تهران
 • اگر هزینه اهمیت بیشتری دار: دریایی – اربیل – ایران
 • اگر ساکن جنوب کشور هستید : دریایی و دبی

باربری در تهران

7.تحویل مرز یا پایانه گمرکی به داخل مرز

اکثر کالاها و محصولات چینی از گمرک کشور به صورت رسمی و قانونی پس از اخذ مالیات و گمرک و هزینه ها به کشور وارد می شود.در غیر اینصورت مثلا برای تحویل بار اربیل یا سلیمانیه عراق می بایست شرکت حمل و نقل دیگری که اکثرا در کشور های کردنشین ساکن هستند کمک بگیرید در نظر داشته باشید پیدا کردن  افراد و شرکت های حمل نقل قابل زمان بر می‌باشد.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
پیمایش به بالا